فیلم های آموزشی نرم افزار ArcGIS

معرفی نرم افزار ArcGIS و کاربرد آن:

آرک جی‌آی‌اس (ArcGIS) یک نرم‌افزار سامانه اطلاعات جغرافیایی (GIS) برای کار با نقشه‌ها و اطلاعات جغرافیایی است که توسط شرکت ازری تولید و توسعه داده شده‌است. از این نرم‌افزار در تهیه و استفاده از نقشه، گردآوری داده‌های جغرافیایی، تحلیل اطلاعات بر مبنای نقشه، تولید و به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات جغرافیایی، به‌کارگیری نقشه‌ها و اطلاعات جغرافیایی در دیگر نرم‌افزارها و تهیه نقشه از اطلاعات جغرافیایی در یک پایگاه داده استفاده می‌شود.

ArcGIS نرم افزاری است بسیار آسان برای کاربردهای GIS، که به کاربران این امکان را می دهد که به سادگی اطلاعات مکانی وداده های توصیفی را برای ایجاد نقشه ها ، جداول و نمودارها به کارگیرند . این نرم افزار ابزارهای لازم برای جستجو ، تحلیل داده ها و نمایش نتایج را با کیفیت مناسب در اختیار کاربران قرار می دهد.

مخاطبین نرم افزار ArcGIS :

دانشجویان و مهندسین رشته های نقشه برداری، جغرافیا، سنجش از دور، مهندسی عمران و …- دانشجویان تمامی مقاطع که برای پروژه های دانشگاهی نیاز به یادگیری ArcGIS دارند- فارغ التحصیلانی که قصد ورود به بازار کار در یکی از زمینه های تخصصی شهری مانند شهرسازی، طراحی شهری، شرکت های برق و آب و فاضلاب را دارند- پرسنل شهرداری ها، شرکت های آب و فاضلاب، شرکت های آب منطقه ای و منابع طبیعی و …